İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

30.03.2022

BAŞKAN ATAY’DAN JES DİRENİŞİNE DESTEK: HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ

 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler ilçesine bağlı Kızılcaköy Mahallesi’nde Jeotermal Enerji Santrali uygulamasına karşı direnen vatandaşlara destek verdi. Sabahın ilk saatlerinde Kızılcaköylü JES direnişçileriyle buluşan Başkan Mehmet Fatih Atay, “Haklıyız, kazanacağız.” dedi.

Efeler ve İncirliova ilçelerine bağlı Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerinde yapılmak istenen Sarı Zeybek Jeotermal Enerji Santrali (JES) projesiyle ilgili, davaya bakan Aydın 1. İdare mahkemesinin dava sürecinde bilirkişi incelemesi yapıldı.

Tarım arazilerini, zeytin ve incir ağaçlarını tehdit eden JES için büyük direniş sergileyen Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerindeki üreticiler, bilirkişi incelemesinde de ellerinde “Yeşilimize Zeytinimize Geleceğimize Dokunma, JES İstemiyoruz, JES’e Hayır, Havama Suyuma Toprağıma Dokunma” yazılı pankartlarla direnişlerini sürdürdü. Başkan Atay, JES istemeyen Kızılcaköylülerin direnişini ziyaret ederek, halkın her zaman yanında olacağını söyledi. Başkan Atay, vatandaşlara seslenerek, “Sonuna kadar yanınızdayım. Hiç endişe etmeyin. Haklıyız, kazanacağız.” dedi.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.