İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

08.02.2023

DEPREMDE ÇÖKEN BİR BİNAYA İLK MÜDAHALE EFAK’TAN

 

Efeler Belediyesi Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremlerde yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Efeler Belediyesi Arama Kurtarma (EFAK) timi, afetin vurduğu Malatya’daki bazı enkazlara ilk müdahale eden ekip oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde binlerce can kaybına ve büyük hasara yol açtı. Efeler Belediyesi,  afetin ilk anından itibaren başlattığı çalışmalarla depremzedelerin yanında oldu.

Arama-kurtarma çalışmalarına katılmak için yola çıkan tam donanımlı ekipmana sahip, 11 kişilik profesyonel ekipten oluşan EFAK timi, depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’ya ulaştı. Can kayıplarının ve hasarın yoğun olarak yaşandığı ilde vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan EFAK, Battalgazi ilçesindeki Hacı Abdi Mahallesi Ancarlı Sokak’ta bulunan göçük bir binaya ilk müdahalede bulundu. Ekipler, bu adresteki çalışmalarını tamamladıktan sonra enkaz altındaki diğer vatandaşlara el uzatacak.

EFAK, 2020 yılındaki İzmir Depremi'nde kurtarma faaliyetlerine katılmış ve bölgede başarılı çalışmalar gerçekleştirmişti.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.