İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

19.07.2022

EFELER BELEDİYESİ’NDEN İLK BİBER HASADI

 

Efeler Belediyesi tarafından, Gödrenli Mahallesi’ndeki tarım arazisinde üretilen biberlerin ilk hasadı başladı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tarımsal üretimi desteklemek ve teşvik etmek için ilçenin bereketli topraklarında üretime devam ediyor. Şevketibostan, enginar, kekik, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve daha birçok tarımsal ürünü yetiştiren Efeler Belediyesi, Gödrenli Mahallesi’ndeki 3 dönümlük biber tarlasından ilk mahsulü aldı. Nisan ayında biber fidelerini toprakla buluşturan kadın işçiler, sepetlerini 0 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlenecek süs ve acı biberlerle doldurdu.

FABRİKADA İŞLENİYOR, EFE BAKKAL'DA SUNULUYOR

Hasat edilen biberler, Efeler Belediyesi'nin tarım arazilerinde yetiştirilen diğer ürünler gibi belediyenin 0 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası'nda işlenecek. Fabrikanın tamamı kadın olan işçilerinin biberlerden ürettiği konserve turşular, Efe Bakkal raflarında vatandaşların tüketimine sunulacak.

Efeler halkına daha rahat bir yaşam sunmak için tarımsal çalışmalara da önem verdiklerini söyleyen Başkan Atay, "Efeler halkımız için güvenli, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdayı sağlamayı da görev biliyoruz. Halkımıza ve Efeler'imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.