İletişim Merkezi

444 80 09

Whatsapp Hattı

0533 706 01 09

04.01.2023

EFELER’DE ZEYTİN HASADI BİTTİ BUDAMA BAŞLADI

 

Efeler Belediyesi; ilçedeki park, bahçe, yeşil alanlar ile belediye tarlalarında gerçekleştirdiği zeytin hasadını tamamlayarak, zeytin ağaçlarının bakımına başladı.

Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri görev ve sorumluluk alanında bulunan zeytin ağaçlarının mahsullerini topladı. Efeler Belediyesi, hem zeytin ağaçlarının meyvelerinin dökülüp telef olmasını önlemek, hem de Efeler’in zeytinlerinden elde edilen zeytinyağlarını vatandaşlarla uygun fiyatla buluşturmak için her yıl olduğu gibi bu sezon da ilçede zeytin hasadı yaptı. İlçede zeytin silkme işlerini bitiren Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına ara vermeden zeytin ağaçlarının bakımına başladı. Efeler Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde, park ve yeşil alanlarında bulunan zeytin ağaçlarında budama yapan ekipler, zeytin ağaçlarının verim ömrünü uzatmak ve ağaçların daha sağlıklı büyümeleri için çalışmalarına devam ediyor.

Efeler’in zeytin ağaçlarından mamul zeytinyağları, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın önemli projelerinden Girne Mahallesi ve Adnan Menderes Bulvarı’nda hizmet veren Efe Bakkallarda satışa sunuluyor.

DİĞER HABERLER

Tüm Haberler
©2023 Efeler Belediyesi.